משרביה או מחיצה דקורטיבית לחציצה

משרביות לעיצוב הבית – הטרנד החדש ישן

מהי משרביה ומה מקור השם?

משרביה היא בעצם מלאכת מחשבת אסלאמית שמטרתה הייתה ועודנה להסתיר בעבר נשים בבתים ומרפסות מפני העוברים ושבים ואם זאת לא לפגוע ביופי של הבית מבחוץ ומבפנים, כיום בתים ומסעדות כמו גם בתי מלון  השכילו להשתמש במשרביות מעבר ליופי שבעיצוב היא גם מאוד מתאימה לאקלים הישראלי החם.

משרביה היא בעצם אובייקט או אלמנט עיצובי מתוחכם , עדין ויפיפה שבזמן האחרון שייך לרנסנס בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים  ואנו רואים גידול בשימוש בבניית בתי חדשים שעיצוב מאוד חשוב להם בבניית הבית החכם והיפה , בעברית משרביה בתרגום חופשי היא חלון סבכה  , אולם מפתיע שרוב העוסקים בעיצוב מכירים את האלמנט העיצובי בשמו הלועזי הערבי כמשרביה.

 

במדינות מוסלמיות רבות השתמשו בחומר לבניית המשרביה מחימר או מעץ והעבודה לקחה מס' חודשים לרוב כדי ליצור את המחיצה בין גברים לנשים וכמו בכל בית שבו מרפסות וחלונות גדולים השתמשו במשרביות , בהודו למשל בארמונות השתמשו במשרביות כדי שנשים יוכלו לראות את הרחוב ולהשקיף על הכל ללא יכולת להבחין בהן ובעצם להפוך אותן לרואות ואינן נראות. הגברים שהביטו על ארמון הנשים לא יכלו  לראות את הנשים מביטות בהן , המשרביה המודרניתבעצם שימשה כבורקה  בנויה מחומרים קשיחים והאויר אינו נחסם וזורם חופשי מבעד הפתחים , שימושיות המשרביה הייתה ונשארה חשובה ביותר לכל מבנה בארצות חמות.

כיום השימוש במשרבייה איננו עוד למטרות שימושיו בהיסטוריה , כיום אין צורך להסתיר נשים במדינות מוסלמיות ואיננו חלק מאותו מנגנון היסטורי פרימיטיבי של הדרה ודיכוי נשים , היום זהו קישוט פשוט ויפייפה כמו גם מתוחכם שמעורר תגובות וואו מכל מבט בהן , עיצוב המשרביה מושפע מתבניות אתניות מסורתיות ואף מפשט צורות מורכבות ישנות , האדריכל הצרפתי נובל ז'אן שלפני כ30 שנה החל בפריז במכון לחקר העולם הערבי וגילה את סודות העיצוב ויישומו היום משמש כאמיץ נועז או בעצם פורץ דרך בעיצוב בתים ומסעדות.

 

כיום לאחר כמה עשורים המשרבייה מתחילה לצוץ בלי שום קשר לחציצה בין חללים במלונות קטנים בוטיק ובכל המסעדות או מקומות בילוי ווילות יוקרתיות ואף הגדילו לעשות קבלנים של בתי יוקרה במרכז הארץ ששילבו משרביות ליצרת חציצות כאלמנט עיצובי ודירות קבלן שעברו שידרוג מיפות למעוצבות.

 

משרביות מחיר

מחיר המשרביות או המשרביה אינו יקר יחסית ואף זול מאוד ביחס לבניית קיר או מחיצה מבטון שלא לדבר על הלכלוך שדורשת מחיצה אחרת בנויה , משרביות יכולות להיות ניידות ואף צבועות בצבעים שונים מיוחדים יותר ופחות , מחיר המשרביה נע החל מ600 ש"ח למ"ר מרובע תלוי בגודל בעיצוב ובעובי וסוג החומר , ניתן לומר שמחיר המשרביה הינו לכל כיס ולכל בית וחלל.

בדוג' הבאות יש לנו מבחר גדול מן הדגמים אך לא את כולם , נשמח להערות מכם

אנו נשמח לסייע בעיצוב ובבחירת המשרביה המתאימה לכם שללא ספק תשדרג כל מראה של חלל בבית או בעסק

יצירת קשר

    איזור מגורים
  • מס' טלפון וזמן מתאים שנחזור אליכם